Studentrabatter online

Visa Alla Rabatter

Kontakt

Kontakta oss på Studentkortet

Har du frågor om ditt Studentkort? Kontakta vår kundtjänst här. Kontrollera först att din fråga inte finns med på våra vanligaste frågor och svar som du finner här. Du kan också ringa kundtjänst på 08 652 76 00. Vi har telefontid vardagar 13-15.

Om du har företagsrelaterade frågor och vill komma i kontakt med någon utav oss på Studentkortet, så finner du våra kontaktuppgifter nedan. Du hittar även mer information om vad vi gör och vad vi kan erbjuda ert företag här.

Observera att det bara är kundtjänst som kan hjälpa till med frågor gällande aktivering och inloggning av Studentkortet.

 

Studentkortets medarbetare

Fredrik Wedar
Head of Sales
fredrik.wedar@studentkortet.se

Nicolina Bryme
Key Account Manager
nicolina.bryme@studentkortet.se

Sara Lindqvist
Key Account Manager
sara.lindqvist@studentkortet.se

Angus Hansson
Key Account Manager
angus.hansson@studentkortet.se

Christoffer Jonsson
Key Account Manager
christoffer.jonsson@studentkortet.se

Alexandra Bergqvist
Account Manager
alexandra.bergkvist@studentkortet.se

Olle Wicksell
Account Manager
olle.wicksell@studentkortet.se

Helena Simonsson
Marketing Manager
helena.simonsson@studentkortet.se

Sandra Ekman von Huth
Marketing Communications Specialist
sandra.ekmanvonhuth@studentkortet.se

Jenny Westlund
Marketing Communications Specialist
jenny.westlund@studentkortet.se

Hanna Petersson
Head of Client Relations
hanna.petersson@studentkortet.se

Andrea Teodorowitz
Head of Digital
andrea.teodorowitz@studentkortet.se

Sandra Dahlman Tham
Head of Digital
sandra.tham@studentkortet.se 
(on maternity leave)

Arek Rutensparr
System Manager
arek.rutensparr@studentkortet.se

Helen Johansson
Head of Customer Support
kundtjanst@studentkortet.se

Studentkortet i Sverige AB
Besöksadress: Regeringsgatan 105
111 39 Stockholm
+46 8 652 76 00